Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Prečo práve diamant

10 dôvodov prečo je diamant od DIC výhodnou alternatívnou investíciou.

1. Maximálna koncentrácia bohatstva
Neexistuje porovnateľná hodnota v ekvivalentnom objeme. Doteraz najdrahšie predaný diamant spoločnosti DIC as je11,83 ct / G / IF a jeho cena cca 1,2 milióna eur bez DPH (briliant o priemere 14,6 mm a výškou 9 mm). Porovnateľná cena je napríklad s 30 kg rýdzeho zlata. Vysoká mobilita, jednoduchý, nenápadný transport. Na brúsené diamanty nie sú nikde vo svete žiadna embargá.

2. Stály nárast ceny
Kontinuálne medziročný nárast ceny bez kolísania ako pri menových kurzoch či iných komoditách. Jediné dva výkyvy za posledných 100 rokov boli v období 1978 – 1981 a prelom roka 2008-2009. Určitému objemu investície zodpovedá určitá miera výnosu, pri možnosti voľby zloženia portfólia v závislosti na veľkosti diamantov a ich likvidite.

3. Najstabilnejšia investícia posledného desaťročia
V priebehu času je diamant vďaka svojmu konzervatívnemu a stálemu nárastu vyhodnotený spoločne so zlatom ako najstabilnejší investičný nástroj. Toto sa prejavilo predovšetkým v časoch ekonomických kríz. Od polovice roku 2007 prudko narastal záujem o investičné diamanty (súvislosť s hypotekárnou krízou), čo dvíhalo veľmi významne ich cenu až do polovice roku 2008. Od tejto doby je cena stabilná (avšak rastie sila dolára, čo sa prejavilo pri náraste reálnej hodnoty), len ku koncu roka 2008 bol ľahký pokles trhových cien. Avšak aj cez toto bol celkový nárast za rok 2008 v kladných číslach.

4. Diamant nepozná hranice
Hodnota diamantov sa prepočítava cez USD a je zhodná po celom svete. Najefektívnejším miestom obchodu sú diamantové burzy, ktoré sú po celom svete a je ich takmer 30.

5. Symbol bohatstva a prosperity
Od pradávna bolo súčasťou pokladov, korunovačných klenotov a všetkých dedičstiev významných rodov zlato a diamanty. Dnes si napríklad anglickú kráľovnú na verejnosti nedokážeme predstaviť bez krásnych diamantových šperkov. Taktiež všetky populárne osobnosti krášli nejaký diamantový šperk.

6. Diskrétne bohatstvo
Vlastníte napríklad nehnuteľnosti, auto, loď či lietadlo, každý dopyt na katastri nehnuteľností či v príslušnom registri zistí, aký je váš majetok. Zbierate starožitnosti, rovnako neuniknete pozornosti svojho okolia. Avšak diamanty, pokiaľ nechcete, nikto nevidí, iba vy. Máte možnosť ich uschovať pred závistlivými zrakmi spoločnosti, konkurencie či susedov.

7. Diamantový šperk – nadčasový dar
Estetická hodnota diamantu je zrejmá už na prvý pohľad. Diamanty sú večné a sú inšpirujúce svojou krásou a leskom. Nepredstavujú len racionálnu investíciu, je to vášeň. Diamant ako dar vždy vyjadruje veľkosť a hĺbku vzťahu k obdarovanej osobe. Je to dar, na ktorý sa nezabúda. Diamanty sa odovzdávajú z generácie na generáciu, deje sa tak už po stáročia. Diamanty so svojím majiteľom naviažu osobný vzťah a sú s ním celý život. Je to majetok, ktorý nie je na očiach a ako dedičstvo sa stáva cenným rodinným klenotom s tradíciou. A konečne, diamant ako šperk. Ak chcete umocniť svoj pôžitok z diamantu, nechajte ho zasadiť do niektorého z drahých kovov. Získate tak originálny šperk, ktorého hlavnú hodnotu bude tvoriť práve Váš diamant.

8. Diamant zakladá tradíciu
Diamant ako investícia a efektívna forma úschovy majetku sa využíva po stáročia. Vždy kombinoval krásu s vysokou hodnotou. V súčasnej dobe je do diamantov ukladaných 7% disponibilných prostriedkov občanov krajín EÚ. Diamantový šperk a jeho prenos z generácie na generáciu vyjadruje súdržnosť rodov v priebehu času.

9. Výnimočné fyzikálne vlastnosti – Diamant nezničiteľná investícia
Všetky predchádzajúce body sú možné predovšetkým vďaka výnimočným fyzikálnym vlastnostiam tohto nerastu. Je najtvrdším materiálom našej planéty, odolný voči všetkým chemickým zlúčeninám, vysokým teplotám (do 1300 ° C) a silám (pozor !!! Je ale pomerne krehký).

10. Silný obchodný partner
Spoločnosť Diamonds International Corporation – DIC a.s. je jediným čisto českým akcionárom a členom najstaršej diamantovej burzy v Antverpách. Spolupracuje s najväčšími svetovými brusiarňami aj prestížnymi gemologickými laboratóriami. Špecializuje sa na výrobu originálnych diamantových šperkov a poradenstvo v oblasti investičných diamantov. K zakúpeným diamantom poskytuje automaticky certifikát medzinárodne uznávaného laboratória. Je vôbec najväčším predajcom voľných diamantov v Českej republike.