Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Reflex walking ®

Reflex walking ® = reflexná chôdza

Obuv je v civilizovanom svete veľmi užitočná, pretože chráni chodidlá. Málokto z nás vie, že keď máme nohy neustále izolované od zeme, aj napríklad v lete v prírode, veľmi si ochudobňujeme život o možnosť prirodzenou cestou posilniť organizmus. Pri chôdzi naboso dochádza nielen k výmene energií s našou Matkou Zemou, ale  vplyvom nerovností povrchu terénu  dochádza aj  ku tlaku na energetické centrá takmer všetkých orgánov tela a následne tlakom vlastnej váhy sa oživujú reflexné zóny (na chodidlách máme cez 60 reflexných bodov telesných orgánov).

Pravidelná chôdza naboso – priamy kontakt so zemou na nerovnom teréne – je veľmi účinná a blahodarne pôsobí na zdravie. Mechanický tlak nielenže prekrví orgány, stimuluje a tak pozitívne vplýva na ich energetické centrá, ale posilňuje aj svaly a kosti chodidla. Každý z nás má určite  veľa dôvodov, prečo pravidelne nechodíme naboso. Dobre vieme, že všetky väčšie mestá trpia takmer absolútnym nedostatkom vhodných priestorov na bosú chôdzu. Chôdza naboso v prírode – napríklad na štrku – je pre niekoho veľmi bolestivá, prípadne nás odradia nepriaznivé poveternostné podmienky či ďalšie negatívne faktory. My však doporučujeme chôdzu naboso v trenažéri reflexnej chôdze, pretože počas dlhoročných skúseností a tisícoch pozitívnych výsledkov v terapeutickej praxi – v jednej osobe terapeut, autor a konštruktér zdravotnej pomôcky FITreflex® – si na 100% overil tvrdenie:

                                             chôdza naboso = reflexná chôdza.

 Reflex walking®  je činnosť v trenažéri reflexnej chôdze, ktorú naučíme každého, kto chce denne venovať 5-10 minút pre seba s cieľom harmonizovať svoj organizmus prostredníctvom reflexných bodov na chodidle, jemne žmýkať chrbticu a posilňovať svoj svalový systém.