Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Niečo pre mužov I.

Starostlivosť o mužov s Tian De

Kozmetické prípravky vyvinuté špeciálne pre mužov  boli vytvorené na základe všestranného skúmania fyziologických osobitostí a potrieb mužskej pokožky. Svojou štruktúrou sa mužská pokožka prakticky nelíši od ženskej, len je pevnejšia. Hlavné rozdiely medzi mužskou a ženskou pleťou súvisia predovšetkým s odlišnosťami v hormonálnej sfére, ktorá má výrazný vplyv. Napríklad úroveň mužských pohlavných hormónov zostáva dostatočne vysoká po celú dobu života. Veľký obsah androgénov však stimuluje činnosť mazových žliaz, čo vedie k častým zápalom mužskej pokožky. Zástupcovia silného pohlavia majú tiež viac potných žliaz.
Mužská koža je častejšie vystavovaná agresívnym faktorom vonkajšieho prostredia: pravidelné holenie, neustále poškodzovanie ochrannej bariéry kože, pôsobenie slnka (muži nepoužívajú ochranné a iné krémy) vyvoláva podráždenie, olupovanie a suchosť kože.
Hoci je podkožná tuková vrstva u mužov silnejšia, má menej kolagénových vlákien. Preto sa vrásky objavia neskôr, sú menej viditeľné, ale možno ich horšie korigovať. Existuje ešte jeden rozdiel, čo by sme za to, my ženy dali :-) , a to, že muži netrpia celulitídou. Pri nesprávnej starostlivosti sa mužská pokožka stáva citlivejšia a zraniteľnejšia.
Všetky tieto zvláštnosti boli zohľadnené pri vyvíjaní výrobkového radu pre mužov. Prípravky preto účinne vyživujú, zvláčňujú a hydratujú pokožku, obnovujú jej obranné funkcie, miernia podráždenie a regulujú hydrolipidickú rovnováhu. Krémy vytvorené  pre mužov obsahujú látky pohlcujúce zvyšky nadbytočného kožného mazu a odstraňujú mastný lesk počas celého dňa.
Aktívne zložky: jojobový olej, glukozid kokosového oleja, gáfrový olej, výťažok z morských rias, sójový glycerid, xantánová guma, hydrolyzát pšeničného proteínu, hadí tuk, mandľový olej.

Rad kozmetických prípravkov pre mužov
Čistiaci gél
Čistiaci gél sa pri kontakte s pokožkou premení na voňavú penu, ktorá preniká hlboko do pórov. Jemne a zároveň účinne odstráni z povrchu pokožky všetky nečistoty, mastný lesk a dobre vyčistí póry. Jojobový olej zmäkčuje a nevysušuje pokožku pri umývaní.

Obnovujúci balzam po holení
Obnovujúci balzam po holení účinne upokojí pleť a zmierni podráždenie spôsobené holením.

Regeneračný krém
Regeneračný krém zmierňuje podráždenie spôsobené holením. Pravidelným používaním sa obnovuje elasticita a pružnosť pleti. Hydrolyzované pšeničné a sójové proteíny a výťažok z morských rias vyhladí vrásky. Jojobový olej, sójový extrakt, alantoín a pantenol zabraňujú olupovaniu, zabezpečujú optimálnu úroveň hydratácie po celý deň, chránia pred škodlivým pôsobením UV lúčov, zvyšujú imunitu kože na ochranu proti voľným radikálom, stimulujú procesy bunkovej regenerácie a regulujú činnosť mazových žliaz.

Vyživujúci krém na ruky
Krém je ideálnym prípravkom na starostlivosť o pokožku mužských rúk, ktorá je často vystavená negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia. Vďaka hadiemu tuku krém dokonale zmäkčuje pokožku, rýchlo upokojí podráždenie a odstráni olupovanie. Intenzívne vyživuje, predchádza starnutiu pokožky, obnovuje pružnosť. Mandľový olej, jojobový olej, alantoín a vitamín Е prepožičiavajú krému ochranné účinky.

Parfémovaná voda Joss
Kompozícia – otvorená sviežosť zelene,  posilnená vôňou korenia, zmyselnej ambry,  vyzývavého cédru a klinčekov.