Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Lymfatická masáž

Lymfodrenážna masáž – alebo aj lymfatická drenáž, lymfodrenáž, lymfomasáž,  lymfatická masáž…

Najskôr si stručne objasníme, čo je vlastne lymfa a lymfatický systém.  Lymfatická sústava – je systém voľne začínajúcich veľmi jemných miazgových ciev, ktoré zachytávajú a čistia tkanivový mok v „čističkách“ – uzlinách a zbiehajú sa do ciev, z ktorých vznikajú miazgové kmene, ktorých sútok vytvára hrudníkový miazgovod, ktorým odteká lymfa – miazga do žíl – vyúsťuje do podkľúčnych vetiev do hornej dutej žily.  Je ako kanalizačný systém nášho tela na odplavenie hrubého odpadu. V lymfatických uzlinách sa táto lymfa filtruje a zachytávajú sa tam mikroorganizmy, toxíny i prachové častice vniknuté sliznicami do tela.  Krv prúdi v cievach, výživové látky prejdú do tkanivového moku, ktorý ich odovzdá bunkám  a tie nevyužitú časť vrátia tkanivovému moku a späť do krvi, pričom sa dočistí v obličkách. V lymfatickom systéme je zabudovaná naša imunita. Jeho správna funkcia hrá kľúčovú rolu v celkovej funkcii imunitného systému.

Lymfomasáž  je úžasná a uznávaná masáž, ktorá pôsobí liečebne na lymfatický systém. Je vykonávaná veľmi jemne a pomaly, má výrazný ukľudňujúci účinok. Pôsobí preventívne i liečebne na lymfatický systém, zlepšuje jeho funkciu,  urýchľuje odtok únavových a odpadových látok z tela a obnovuje a spriechodňuje  obeh lymfy a posilňuje imunitný systém.
Masážna technika je veľmi jemná, pomalá, s primeraným  tlakom. Odporúča  sa ľuďom pri zotavovaní z chorôb, pri nedostatočnej imunite,  poúrazových stavoch,  pooperačných stavoch (napr. aj vytvorenie nových ciest lymfy po ablácii prsníka), na pomoc  odčerpaniu prebytočnej lymfy z podkožia,  pri napúchaní nôh alebo ako podporný prostriedok v boji proti celulitíde. Celulitída, ktorej názov nie je celkom vhodný (viac v časti Anticelulitídna masáž) sa laicky nazýva  pomarančová koža a  postihuje približne 90 % žien. Najčastejšie postihuje oblasť stehien, bokov  a sedacej časti tela. Spôsobuje ju hormonálna antikoncepcia, nesprávna strava, nedostatok pohybu, fajčenie…
Kozmetická lymfomasáž na tvári odstraňuje rôzne opuchy, vačky pod očami, zlepšuje napätie pokožky tváre, ktorá  po masáži pôsobí vyhladene a pekne. Organizmus je tak lepšie prečisťovaný, detoxikovaný a zbavovaný všetkých škodlivých a cudzorodých látok.  Jedná sa o jednu z možností, ako nenásilne a prirodzenou cestou  posilniť obranyschopnosť vlastného tela.
Je veľmi vhodná aj pre večne vystresovaných a uponáhľaných ľudí a pre ženy, ktoré chcú byť stále pekné.

Indikácie lymfodrenážnej masáže:
Celková únava, prepracovanosť, spazmové bolesti svalov, relaxácia, starostlivosť o telo, prevencia, posilnenie imunitného systému, pri ochoreniach pohybového aparátu – reuma, degeneratívne  postihnutia orgánov, svalov, chybné držanie tela, deformácia chrbtice, pri ochoreniach vnútorných orgánov -  dýchacie problémy, diabetici, opuchy, celulitída, lipedémy…

Kontraindikácie lymfodrenážnej masáže:
Zápalové ochorenia, hnisavé procesy, nezhojené rany, zapálené žily, akútne zápaly kĺbov, neliečené alebo nedoliečené malígne ochorenia, vírusové alebo bakteriálne ochorenia, horúčkové stavy, akútne žilové ochorenia, eryzipel, ochorenia pečene a ľadvín, srdcové zlyhávanie, zelený očný zákal (glaukom), kožné ochorenia, nejasné brušné bolesti.