Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Medová detoxikačná masáž

Medová detoxikačná masáž je komplexná masáž čistým pravým kvalitným včelím medom, pri ktorej, ako už aj sám názov napovedá,  dochádza k odstraňovaniu toxínov z tela.  Nežiadúce látky sa „vyplavujú“ na povrch kože, viažu sa s medom, ktorý sa mení na hustú šedú akoby žuvačkovú hmotu.

Med sa nanáša priamo na pokožku chrbta  špeciálnymi ťahmi, ktoré sú pomalé, rovnomerné a podobajú sa skôr „pumpovaniu“ ako masírovaniu. Počas tejto intenzívnejšej a miestami  mierne bolestivej či citlivejšej masáže med začne hustnúť a meniť svoju konzistenciu aj priezračnosť a vytvára hustejšiu masu.  Po ukončení masáže sa medová hmota umyje.

Táto masáž je vynikajúcou relaxačnou, detoxikačnou a ozdravnou metódou, ktorá zanechá v človeku pocit ľahkosti, čistoty a osvieženia a nielenže  posilní reflexné  zóny chrbta, ale  uvoľní  i duševné napätie. Medová masáž sa osvedčila pri vyčerpanosti, slabosti dôsledkom stresu, stavoch nekľudu, nespavosti a napätí, ako aj pri ochoreniach kĺbov.

Medová masáž je vynikajúci, alternatívny a veľmi pohodlný spôsob detoxikácie organizmu. Vhodná je pri civilizačných chorobách, súvisiacich s usadením jedov a škodlivín v našom tele, vplyvom vonkajšieho prostredia, stresu a nesprávneho stravovania a životosprávy. Pomáha odstraňovať aj toxíny z amalgámových plomb ( stomatologický amalgám vzniká zmiešaním prášku striebra, zinku a medi s ortuťou do formovateľnej pasty) a liekov.

Po medovej masáži sa telo detoxikuje ešte nasledujúcich 24 hodín, preto je potrebné piť dostatočné množstvo vhodných tekutín a pokiaľ je to možné, chrbát umyť len čistou teplou vodou bez použitia  mydla, sprchového gélu a následne  telového  mlieka či krému.

Medová masáž ako detoxikačná metóda je vhodná pri menštruačných či reumatických bolestiach, pri vyčerpaní, chronickej únave, bolestiach hlavy, nervových poruchách, obnovuje krvný obeh a účinkuje aj proti celulitíde. Ľudia  alergickí na med alebo astmatici by však na medovku mali zabudnúť .