Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Shiatsu masáž

SHIATSU je stará japonská liečebná a terapeutická metóda masáže, pri ktorej jemnou technikou pomáhame rozprúdiť energiu v energetických dráhach – meridiánoch. Aj keď  je považované za japonské, jeho korene siahajú až do starovekej Číny, pretože jeho základom je čínska filozofia a princípy tradičnej čínskej medicíny, ktoré sa postupne šírili a pretavovali do Japonska, kde sa časom udomácnili. Tak ako tradičná čínska medicína aj shiatsu sa sústreďuje na hľadanie príčin disharmónie v organizme a na ich odstránenie. Ak počúvame  naše telo, ktoré nám rôznymi signálmi dáva najavo svoje potreby a problémy a ak sa snažíme o vytvorenie súzvuku s harmóniou prírody, rešpektovaním jej zákonitostí, premien i živlov, sme na najlepšej ceste ako dosiahnuť vyrovnanosť, pohodu, zdravie

A to je úžasná sila prevencie, ku ktorej nás shiatsu vedie,  pretože harmonizovaním energetických tokov  nastupuje v tele báječný samoliečebný mechanizmus, ktorým sme všetci vybavení. Len sme na to akosi pozabudli…

Cieľom shiatsu terapie je teda harmonizácia toku životnej energie Qi v jednotlivých meridiánoch, rovnakých ako tie, s ktorými pracuje TČM, akupresúra i akupunktúra, avšak pri shiatsu ich stimulujeme oveľa jemnejším spôsobom ako ihlami a to dotykom dlaní, tlakom palcov (doslovný preklad shiatsu je tlak palca), lakťov, či niekedy chodidiel. Shiatsu okrem tlaku palcov pracuje aj  s ďalšími technikami ako naťahovanie, rotácia a uvoľňovanie kĺbov, predýchavanie, zahrievanie, trenie, hnetenie, spriechodňovanie energie a pod. Patrí preto medzi masérske techniky, no keďže  pracuje aj s energiou a vyrovnávaním jej toku v tele, tak cez akupunktúrne body tým vplýva na energiu tela, odstraňuje blokády či doplňuje energiu tam, kde jej je nedostatok, alebo uvoľňuje prebytok. Spriechodnením energetických dráh sa tak Qi dostáva k orgánom, ktoré tak boli podvyživené a z rôznych príčin prestali pracovať tak, ako mali.

Shiatsu prispieva k celkovému uvoľneniu, k zvýšeniu životnej pohody, k zmierneniu napätia, ale aj k zníženiu náchylnosti na choroby. Je vhodné aj proti únave a vyčerpanosti, aj ako podpora liečenia či  k zmierňovaniu chronických bolestí.

Shiatsu je veľmi príjemná a uvoľňujúca masáž a vykonáva sa na zemi na špeciálnej podložke. Na rozdiel od klasickej masáže sa tu nepoužívajú žiadne masážne oleje ani emulzie a klient je oblečený. Preto si, prosím, na svoju masáž  prineste pohodlný odev z prírodného bavlneného materiálu, napríklad obyčajné bavlnené tričko, tepláky a ponožky.