Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Nona

Liečivé vlastnosti Mŕtveho mora nemajú obdoby.  Aj tie najvyššie ocenenia liečivých vlastností Mŕtveho mora sú veľmi vzdialené skutočnému významu tohto jedinečného zázraku prírody. Uzdravujúce možnosti tohto prírodného fenoménu sú priam nevyčerpateľné. Je len potrebné rozumne pristupovať k „problémom“, ktoré môžu vznikať pri ich použití. Choroby si zbierame desiatky rokov a zdraví chceme byť najneskôr hneď, ak už nie včera… :-(

Aj keď sa neustále okolo nás dejú zázraky, učme sa byť trpezliví, zodpovední, tolerantní, pokojní  i pokorní a hlavne s láskou v srdci a pohodou v duši.

Unikátne produkty na báze mŕtveho mora vznikli kombináciou solí morskej vody, éterických olejov a minerálov Mŕtveho mora a pôsobia tak na celý náš organizmus a zvyšujú tým našu odolnosť.

V ďalších kapitolách či záložkách celej rubriky Nona sa postupne budem venovať jednotlivým skupinám preparátov a to kozmetike, liečivým bahnám, parfémom, doplnkom stravy ako aj  ich pôsobeniu a použitiu.

Produkty „Dr. Nona” – sú prírodná kozmetika a potravinové doplnky novej generácie vytvorené revolučnou technológiou založenou na báze minerálov z Mŕtveho mora a aromaterapii. Receptúry produktov sú založené na vedeckých poznatkoch fytoterapie, aromaterapie a balneoterapie, skĺbené s tradíciami orientálnej medicíny. Použitie Nona produktov môže mať vplyv na biologické procesy starnutia tkanív a orgánov ľudského tela cez bunkovú obnovu. V prípravkoch je obsiahnutá podstata Mŕtveho mora a všetky jeho bohatstvá.  Pomocou týchto produktov, budete cítiť ako sa Vaše telo prebúdza, mobilizuje všetky rezervy pre boj o zdravie, silu, dlhú životnosť a krásu.” – doktor alternatívnej medicíny profesor Fedor Lass.

Vďaka špeciálnej technológii  BioOrganoMinerálny Komplex obsahuje hodnotné prvky fytoterapie, čisté výťažky a rastlinné oleje s liečivou silou minerálov Mŕtveho mora. Je dôležité, aby sa pH komplexu rovnala prirodzenej kyslosti ľudskej pokožky (5,5-6), a produkty vyrábané na jeho základe sa dobre vstrebávali do pokožky a slizníc človeka. BioOrganoMinerálny Komplex  je základnou zložkou kozmetiky a potravinových doplnkov, “Dr. Nona”.

BOMK
Využitie biomasy – Archebaktérie z Mŕtveho mora  je jednou z hlavných výhod týchto  výrobkov. Archebaktéria je nevyčerpateľným zdrojom biologicky aktívnych látok, energie a informácií bioenergie. Ľudské telo, a to aj v pokoji, stále spotrebúva elektrickú energiu ako aj organické a minerálne látky.
Zloženie bielkovín Archaebaktérie, obsahuje esenciálne aminokyseliny, ktoré podporujú regeneráciu a znižujú dobu zotavenia patologicky poškodených buniek. Je známe, že pre získanie aminokyselín trávením potravín musí naše telo vynaložiť značné množstvo energie. Choré alebo oslabené telo nie je vždy schopné zabezpečiť normálny proces dýchania a trávenia a je oslabené energeticky. Avšak, produkty “Dr. Nona” obsahujú aminokyseliny vo forme pripravenej absorbovať ich do tela s minimálnou spotrebou energie, takže ľudské telo sa rýchlo regeneruje.

ORGANO
Aromaterapeutické oleje obnovujú harmóniu a normalizujú procesy orgánov a systémy ľudského tela, stimulujú procesy samoregulácie. Pozitívne zmeny pod vplyvom aromatických olejov sa konajú postupne, takže naše telo má čas na prispôsobenie a samoreguláciu.
Na báze éterických olejov boli vytvorené štruktúry lipozómov na prenos BioOrganoMinerálneho komplexu cez bunkovú membránu, čím vzniká okrem iného transdermálny účinok kozmetických prípravkov. Liečivé rastliny, sú nevyčerpanou studnicou uzdravujúcich prírodných zdrojov. Podľa nedávnych výskumov, výťažky z liečivých bylín – tvoria celý bioenergeticky komplex, ktorý v sebe zahŕňa aj biologicky činné látky, metabolity, bielkoviny, esenciálne oleje, chlorofyl, anorganické soli, vitamíny, atď.

MINERÁLNY
Stopové prvky vyskytujúce sa v Mŕtvom mori sú súčasťou obranného systému enzýmov a antioxidantov, ktoré bránia tvorbe voľných radikálov. Je známe, že pre normálny metabolizmus v tele, vznik a rast nových buniek a ich štruktúry sú nevyhnutné biometaly a mikroprvky. Tieto látky, okrem metabolizmu, predchádzajú poruchám energetických procesov a štrukturálnych zmien v tkanivách. Biometaly a stopové prvky sú potrebné v obmedzenom množstve, ale žiadna zo 70 000 miliárd buniek v našom tele nie je schopná fungovať bez týchto maličkých dávok stopových prvkov.
Minerály z Mŕtveho mora obsiahnuté v Bioorganominerálnom komplexe sú zložené v správnom pomere a v spojení so zvláštnou skupinou na doplnenie a zvýšenie ich regeneračnej  činnosti na telo.

Mechanizmus Bioorganominerálneho komplexu (BOMK).
Hlavnou činnosťou BOMK je  antioxidačná činnosť.
Ako sa tvoria voľné radikály v bunkách ľudského tela? Biologický význam dýchania je procesom oxidácie produktov látkovej premeny, výsledkom čoho je energia potrebná na udržanie životných procesov. V dôsledku bunkového dýchania sú vedľajšie produkty vo forme vysoko aktívnej formy kyslíka – voľných radikálov, ktoré sú schopné poškodiť živé tkanivo a spôsobiť zmeny v štruktúre DNA. Niektoré z týchto zmien sú začiatkom transformácie zdravej bunky na nezdravú.
Našťastie, zdravá bunka má špeciálny obranný systém proti pôsobeniu voľných radikálov, ktoré sa tvoria v procese dýchania alebo sa dostanú do organizmu, napr. s tabakovým dymom, znečisteným ovzduším, chemicky alebo rádioaktívne kontaminovanými potravinami.
Imunitný systém zdravej ľudskej bunky obsahuje sadu špeciálnych antioxidantov. Avšak, tento systém zlyháva, ak je znečistenie životného prostredia príliš vysoké a organizmus je oslabený stresom, chorobou a nedostatkom živín.
Bioorganominerálny komplex je antioxidant, ktorý chráni bunkové membrány pred škodlivými účinkami voľných radikálov, okrem toho čistí organizmus od toxínov, ťažkých kovov i chemických látok. Posilňuje výmenu informácií medzi zdravými bunkami a bráni rozvoju zmutovaných buniek.