Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Aloe a doplnky

Aloe Vera  – Aloe Vera Barbadensis Miller je rastlina cenená pre svoje silné antibakteriálne a protizápalové účinky. Bohatá zmes vitamínov, minerálov a anorganických látok a organických zlúčenín obsiahnutých v Aloe Vera pôsobí pozitívne na ľudský organizmus a napomáha k jeho ochrane a zdraviu. Niektoré národy dokonca považujú Aloe Vera za prírodné antibiotikum.

Aloe vera je subtropická rastlina bez stonky, ktorá dosahuje výšku až 100 cm. Aloe pochádza pravdepodobne zo severnej Afriky, v súčasnosti sa ale pre svoje blahodárne účinky pestuje po celom svete. Aloe má dužinaté zelené listy, ktorých okraje sú zubaté a majú tŕne.
Z dužiny listov sa získava priehľadná tekutina, ktorá sa pre svoje priaznivé účinky na zdravie využíva ako doplnok stravy. Aloe sú prisudzované aj liečivé a upokojujúce účinky na pokožku, preto je hojne využívaná aj v kozmetike. Klinické štúdie preukázali, že gél z Aloe vera obsahuje aminokyseliny, vitamíny, minerály, enzýmy, polysacharidy a mnoho ďalších prospešných látok.
Aloe vera ESSENS sa získava z listov druhu Aloe vera Barbadensis Miller najvyššej kvality. Rastliny sa pestujú v prirodzenom prostredí bez znečistenia v oblasti Jaumave v Mexiku. Rastliny sú v BIO kvalite, pri ich pestovaní neboli použité žiadne hnojivá, insekticídy alebo herbicídy. Rastliny sú polievané iba dažďovou vodou alebo pramenitou vodou z okolitých hôr. Kvalita surovín i výrobného procesu je doložená mnohými certifikátmi.
Šťava z našich rastlín sa získava novou revolučnou metódou Totaloe, ktorá využíva najnovšie poznatky a technológie. Šťava si zachová v priebehu spracovania  200 aktívnych látok a viac ako 75 rôznych druhov živín, t.j. všetky priaznivé účinky, ktoré sú potom prenesené aj do konečných produktov. Proces Totaloe kombinuje tradičnú metódu ručného spracovania s ďalšími fázami, ktoré zaisťujú, že získaná šťava si zachová vysoký obsah účinných látok a je zbavená všetkých nežiadúcich zložiek. Vynikajúca kvalita je daná nielen metódou spracovania, ale aj kvalitou rastlín, ktoré sú pestované v prirodzenom subtropickom prostredí nádherného údolia Jaumave.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPRAY

Aloe Vera
Extrakt Aloe Vera je v kozmetike využívaný pre svoje regeneračné účinky. Polysacharidy obsiahnuté v extrakte dostatočnú hydratáciu buniek. Aktívne zložky extraktu stimulujú fibroblasty (základné bunky väzivových tkanív rozptýlených u človeka v rôznych častiach tela), týmto dochádza k rýchlejšej obnove buniek a pomáhajú znižovať rozmnožovanie baktérií.

Allantoin
Táto účinná látka podporuje obnovu tkanív a pre svoje cenné vlastnosti je veľmi využívaná v kozmetike i lekárstve, hlavne pre výrazné regeneračné a upokojujúce účinky. Allantoin priaznivo pôsobí v hojivých procesoch tým, že podporuje delenie buniek.

Chelidonium majus
Extrakt známy tiež pod názvom lastovičník s obsahom účinných alkaloidov izochinolinového typu je zjavne používaný pri mikrobiálnych ekzémoch, na nehojace sa, hnisavé rany, bércové vredy a bradavice. Pomáha taktiež pri výskyte kožných plesní.

 

ZUBNÁ PASTA

Aloe Vera essens zubná pasta svojim zložením v maximálnej miere využíva práve antibakteriálne a protizápalové účinky rastliny. Odstraňuje prípadné zápaly ďasien a zmierňuje ich prejavy. Rovnako aktívne napomáha pri hojení drobných poranení a infekcií v ústnej dutine. Táto pasta je bez fluoridu sodného, o ktorom sa vraví, že je známy ako karcinogén. Ovplyvňuje mozgovú a nervovú činnosť, oslabuje obličky. Nadbytok fluóru sa môže prejavovať škvrnami na zubnej sklovine. Dlhodobé, avšak aj malé prekročenie dennej doporučenej dávky môže spôsobiť bolesti kostí, stuhnutie, slabosť, kriedovo biele miesta na zuboch, hnedé či jamkovité zuby, výrastky na kostiach, rýchle starnutie, zvýšené riziko rakoviny, ochabnutú a uvráskavenú kožu či sklerodermiu. Preto naša pasta patrí medzi produkty s rastúcim trendom ochrany organizmu pred nadmerným používaním fluóru a jeho hromadením v ľudskom tele.