Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Jogurty s colostrom

Kto klope, bude mu otvorené, kto hľadá, nájde, aj bude mu dané nájsť.  
Roky sa zaoberám zdravou stravou, doplnkami výživy a všelijakými inými liečivými vecičkami… A opäť mi prišlo do cesty niečo fajn zaujímavé a ešte aj zdravé. Ja som totižto z tých, ktorí naozaj môžu jogurty. Alebo skôr mohli jogurty. Keďže si pamätám naozaj Jogurty s veľkým J, tieto čudá, čo sa väčšinou dnes predávajú s kopou chémie, farbiacimi pavúkmi a inými dobrotami sa na ne ani zďaleka nepodobajú. A tak som si ich vychutnávala čoraz menej… Až nastal deň, kedy sme si vlastné jogurty začali vyrábať sami. A dobre sme spravili. Vyskúšajte a isto neoľutujete… Môžete ich spraviť z domáceho čistého mlieka, ako kravského tak i kozieho, môžete vyskúšať aj mandľové, sójové, makové atď.

V čom je rozdiel?
Úžasná česko-slovenská firma Essens, ktorá sa zaoberá krásou vo všetkých jej podobách – krásou, čistotou a zdravím tela, čistotou podnikania i štýlom života, kúzlom a rozvojom osobnosti a vnútorného potenciálu každého z nás, o ktorých sme možno ani nemali tušenia.
Výroba prebieha priamo na území ČR  v závode s certifikáciou pre výrobu kozmetiky a farmaceutických výrobkov. Umožňuje neustálu kontrolu kvality produktov a výrobu podľa najprísnejších predpisov a noriem Európskej únie.
Značka Essens v sebe skrýva niekoľko významov a slov. Možno v nej objaviť napríklad rovnako vyslovované anglické slovo “essence”, ktoré znamená podstatu, základ, ale aj aromatickú esenciu, ktorá sa používa pri výrobe parfumov a kozmetiky. Ďalšie slovo, ktoré možno počuť pri vyslovovaní Essens, je “sense”, teda zmysel. Našimi zmyslami vnímame všetko vôkol seba a sú naším najbližším pomocníkom, ktorý nás sprevádza po celý život. Aj slovo “sen” je súčasťou novej značky Essens.

Partnermi sú

Prečo práve tento jogurt?
Ide o bioaktívny jogurt najvyššej možnej kvality vyrábaný bez konzervantov, sladidiel a ďalších chemických prísad. Obsahuje stonásobne vyšší počet živých baktérií ako bežne predávané jogurty. Prínos živých jogurtov z Essens Colostrum Probiotics slúži k doplneniu mliečnych baktérií do tráviaceho traktu, upravuje črevnú mikroflóru, zlepšuje a upravuje trávenie, zabraňuje množeniu škodlivých látok a chráni sliznicu žalúdka a čriev. Svojím pôsobením napomáha zvýšiť odolnosť organizmu voči prípadným infekciám a  napomáha celkovému posilňovaniu  imunitného systému. Essens Colostrum Probiotics ďalej napomáha znižovať hladinu cholesterolu v  krvi, prispieva k prirodzenej ochrane proti hnačkám, kvasinkovým infekciám, pomáha telu regulovať hladinu cukru v krvi, môže podporovať vstrebávanie vápnika a zmierňovať príznaky laktózovej intolerancie. Colostrum obsiahnuté v probiotickej zmesi Essens napomáha podporovať obranyschopnosť organizmu, upravuje trávenie a má protizápalový účinok.

Vďaka spojeniu Essens Colostrum Probiotics obohatených o colostrum a jogurtovača Essens  získavate jedinečnú možnosť vytvoriť si skutočne zdravý bioaktívny jogurt najvyššej možnej kvality, ktorý ideálnym spôsobom a bez prídavných chemických látok prirodzene prispieva k obnove vnútornej
metabolickej rovnováhy a k zvýšeniu obranyschopnosti organizmu.

Jednoduchá výroba jogurtu
Potrebujeme len 1 l (najlepšie plnotučného) čerstvého mlieka, 1 sáčok probiotickej zmesi Essens a jogurtovač Essens. Doba prípravy je 4 – 6 hodín pri teplote 43 °C. Ten, kto kravské mlieko nepije, môže jogurt vyrobiť aj z kozieho či rastlinných ako sójového, makového či mandľového mlieka.

Skutočne ZDRAVÝ JOGURT
Výživový doplnok ESSENS Colostrum Probiotics obsahuje štyri vybrané probiotické kultúry – kmene mikroorganizmov s priaznivými účinkami, prebiotikum inulín a colostrum, ktoré je zdrojom účinných
látok. Výrobok je určený pre individuálnu prípravu „živých“ domácich jogurtov vysokej kvality.
*   PROBIOTIKÁ = živé organizmy, ktoré vytvárajú rovnováhu črevnej mikroflóry
** PREBIOTIKÁ = zdroj energie pre „jogurtové“ mikroorganizmy a symbiotické črevné baktérie.
Jogurt vyrobený z pro/prebiotickej zmesi Essens predstavuje takzvanú „funkčnú potravinu“. Tj. potravinu vyrobenú z prirodzene sa vyskytujúcich zložiek, ktoré majú vedľa výživovej hodnoty aj priaznivý účinok na zdravie konzumenta.

Colostrum ESSENS Probiotics je jediný výrobok tohto druhu s obsahom Colostra, ktoré pôsobí na podporu imunity ľudského organizmu. Je potrebné nezabúdať, že hoci sa probiotické kultúry množia, Colostrum nie. Pri opätovnom použití už vytvorenej kultúry pre prípravu ďalšieho jogurtu účinok colostra mizne.

Čo je vlastne jogurt?
Mliečny výrobok, pri ktorom sa v mlieku nechávajú vyvíjať baktérie, ktoré procesom zvaným kysnutie premenia cukor na kyselinu mliečnu. Ak sa pridajú k jogurtu probiotické baktérie či iné látky (napr. vitamíny, stopové prvky a minerály), môžeme hovoriť o najrozšírenejšej funkčnej potravine na svete.
Jogurty prispievajú k úprave zažívania, podporujú trávenie a optimalizáciu črevnej mikroflóry, chránia proti pôsobeniu škodlivých organizmov, slúžia k ochrane proti tvorbe žalúdočných vredov a karcinómov a podporujú znižovanie hladiny cholesterolu v krvi.

Čo sú probiotiká?
Živé baktérie prirodzene sa vyskytujúce v mlieku, zakysaných mliečnych výrobkoch, jogurtoch, nepasterizovaných syroch a mliečnych nápojoch. Ďalej sa vyskytujú v pivovarníckych kvasniciach a napr. i v kyslej kapuste.
Pre zaujímavosť môžeme uviesť, že ľudské telo obsahuje 10x viac baktérií než vlastných buniek a váha probiotických baktérií v ľudskom organizme dosahuje neuveriteľných 1,5 kg. Probiotické baktérie sa v organizme vyskytujú v črevách, žalúdku, dýchacích a močových cestách, ale tiež v pokožke.

V ľudskom tele majú probiotiká nasledujúce funkcie:
• produkujú kyselinu mliečnu a organické kyseliny, tvoria baktericídne a bakteriostatické látky, čo vedie k ochrane pred choroboplodnými baktériami typu Salmonella, Helicobacter, Candida apod.
• spracovávajú potravu a rozkladajú nebezpečné látky, vďaka čomu chránia organizmus pred zápalmi, vredovými chorobami i nádorovým ochorením
vďaka tvorbe kyslého prostredia upravujú pH a tým dochádza k ničeniu patogénnych organizmov
• posilňujú imunitu a znižujú hladinu cholesterolu v krvi
Správnej funkcii probiotík v ľudskom tele škodí alkohol, silné infekcie, stres, antibiotiká, cytostatiká a nesprávne stravovanie.

Čo sú prebiotiká?
Nestráviteľná zložka potravín, ktorá je zdrojom energie pre probiotické baktérie a podporuje ich rast a množenie. Zároveň zabraňuje rastu a množeniu choroboplodných mikroorganizmov. Pozitívne ovplyvňuje rovnováhu črevnej mikroflóry a zabraňuje problémom s trávením. Najčastejšie používané prebiotikum je INULÍN, prírodná látka získavaná z koreňa čakanky.

Kmene probiotických baktérií v Essens Colostrum Probiotics:
Streptococcus lactis – zmierňuje príznaky laktózovej intolerancie a ďalších gastrointestinálnych porúch.
Lactobacillus bulgaricus – jedná sa o acidofilnú baktériu, ktorá rozkladá laktózu na jednoduché cukry a pomáha udržiavať zdravú črevnú mikroflóru.
Lactobacillus acidophilus – stimuluje imunitný systém, upravuje črevnú mikroflóru, výrazne znižuje hladinu cholesterolu v krvi a vytvára účinnú ochranu proti hnačkám, kvasinkovej infekcii a infekcii močových ciest.
Bifidobacterium bifidum – pomáha ľudskému organizmu odbúravať a absorbovať cukor, zároveň chráni pred patogénnymi organizmami, zaisťuje lepšiu vstrebateľnosť vápnika, účinkuje proti vírusovým hnačkám, zabraňuje vzniku zápalového ochorenia čriev a zmierňuje kvasinkové infekcie.
Tieto štyri probiotické kultúry sú vytvorené špeciálnou technológiou (tzv. technológiou 4. generácie). Jednotlivé baktérie sa v procese zvanom lyofilizácia (sušenie vymrazovaním) obaľujú vrstvou polysacharidov a proteínov. Táto ochranná vrstva chráni baktérie proti agresívnym žalúdočným šťavám a umožňuje tak ich pôsobenie až tam kde má, teda v črevách.