Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Ochutnajte u nás…

Vitajte a oddychujte s našou vynikajúcou kávou a rôznymi ďalšími nápojmi.

Podávame špičkovú taliansku kávu a rôzne zaujímavé nápoje z kávovaru, kde jednu náplň našej kávy pre jedinečné espresso tvorí nie klasických 7g kvalitnej kávy a minimálne 10 Barový tlak pretekajúcej vody, ale 8 gramov kávy pri tlaku 15 bar. Prečo?  Takto je zaručené, že z jednej dávky kávy si vychutnáte unikátne espresso ale i kvalitné Lungo. Iné porcie kávy obsahujú spravidla len 6 gramov kávy,  čo prirodzene nemôže stačiť na to, aby aj väčšia káva bola dostatočne silá, aromatická a prirodzene aj chutná.  O kávach sa na našej stránke môžete viac dočítať v sekcii Zdravie, podsekcii O káve.

Ponúkané Typy káv, nápojov, čajov v Relaxii.

 

1. Coffee line – káva

Káva arabica – 100% arabica, jemne mletá pražená káva vyberanej chuti.

Káva crema bar – 80% arabica, 20% robusta, vyvážená chuť, dokonalá aróma, jemnejšia ako Arabica, s krémovou penou.

Bezkofeínová káva – je ideálna pre ľudí, pre ktorých je kofeín tabu, pričom môžu ochutnať aj rôzne nápoje a čaje z našej širokej ponuky.

Jačmenná káva – je zmesou prémiových pražených organických zŕn z talianskeho jačmeňa.

 

2. Delicious line – nápoje

Mokaccino – nápoj pripravený zmiešaním kakaa s kokosom a s menším množstvom espressa a speneným  mliekom

Čokoláda – lahodný čokoládový nápoj.

Guaraná nápoj – je nápoj z guarany – brazílskej rastliny s dvojnásobným obsahom kofeínu oproti káve, je to veľmi efektívny stimulant.

Ženšeňová káva – korenený mliečny kávový nápoj so ženšeňom.

Mliečny nápoj – mliečny sladký kokosový nápoj

Čaj citrón/broskyňa – citrónový/broskyňový nápoj s cukrom.

Mix lesného ovocia – lahodný nápoj zo zmesi lesných ovocných štiav – jahody, čierne ríbezle, čučoriedky, maliny, černice.

Čaj kamilka – Rozpustný extrakt z harmančekového čaju sladený.

3. Herbal tea line – prírodné bylinkové čaje

Cejlónsky čierny čaj – vyberané lístky čierneho čaju priamo z Cejlónu.

Čínsky zelený čaj – 100% pravé lístky zeleného čaju priamo z Číny.

Bylinkový čaj harmanček – Čaj z pravých kvetov harmančeka.

 

 

4. Herbal tea line – luxusné čajové zmesi

Bylinkový čaj sladké drievko – likorícia -  unikátna čajová zmes pozostávajúca z koreňa sladkého drievka, listov mäty piepornej, semienok feniklu, semienok anízu, kvetov harmančeka a  listov slezu.

Bylinkový čaj TONIC ENERGY -  táto vynikajúca chuťovo zaujímavá zmes obsahuje kvety ibišteka, sladké oranžové listy, koreň Sibírskeho ženšenu, plody šípky, sladkú pomarančovú kôru, listy mäty, citrónovú kôru, koreň ženšenu, oriešky kola i semienka guarany.

Bylinkový čaj podporujúci trávenie – bylinkový čaj na trávenie obsahuje listy citrónovej trávy, listy tymiánu, citrónovú kôru, listy mäty, semená anízu, sladkú pomarančovú kôru, semienka  feniklu, listy medovky, rascu, koreň Rebarbory čínskej, koreň angeliky lekárskej, kvety levandule a listy šalvie.

Čaj z lesného ovocia  – voňavý čajík zložený z  kvietkov ibišteka, sušených plodov šípok, korenín, sušených černíc, listov malín, sušených plodov čučoriedok, jahôd i  ostružinových lístkov.

********************************Aby ste vedeli, čo konzumujete:-)*************************************

Ingrediencie:

Mliečny nápoj – sušené odstredené mlieko, cukor, sušený glukózový sirup, hydrogenovaný kokosový tuk, stabilizátor E340, emulgátor E471.

Mokaccino – sušené odstredené mlieko, kakao, sušený glukózový sirup, hydrogenovaný kokosový tuk, instantná káva, stabilizátor E340, emulgátor E471.

Čaj citrón, – cukor, regulátor kyslosti kyselina citrónová, čajový extrakt, prírodná aróma, antihrudkujúca látka E551.

Čaj broskyňa  – cukor, regulátor kyslosti kyselina citrónová, čajový extrakt, prírodná aróma, antihrudkujúca látka E551, dehydratovaný broskyňový džús.

Ženšeňová káva – cukor, laktóza, sušené odstredené mlieko, instantná káva, ženšenový prášok, korenie

Mix lesného ovocia – cukor, sušený glukózový sirup, čajový extrakt, kyselina citrónová, zmes lesných ovocných šťiav  -  jahody, čierne ríbezle, čučoriedky, maliny, černice.

E340 – Fosforečnan draselný

Skupina: Emulgátory, stabilizátory, kyseliny a regulátory kyslosti

Charakteristika: Fosforečnan draselný je draselná soľ kyseliny fosforečnej, ktorý sa používa k úprave kyslosti a ďalej ako emulgátor alebo stabilizátor.

Môžeme ho nájsť v syroch, mäsových výrobkoch alebo v práškových nápojoch. Používa sa tiež v pivovarníctve alebo pri výrobe šampanského a ostatných šumivých vín. Odstraňuje nežiaduce účinky kovov. Obsahujúce draslík sa využíva na doplňovanie potravín týmto prvkom. Jeho uplatnenie nájdeme aj v lekárstve, kde sa používa k úprave pH moču.

Nežiaduce účinky – nie sú známe nežiaduce účinky, avšak pri zvýšenom príjme fosforečnanov môže dôjsť k nedostatku vápnika v tele.

E551 – Oxid křemičitý

Skupina: Protispekavé látky

Charakteristika – sú bezpečné, bežne sa vyskytuje v prírode ako piesok, kremeň a podobne.  Nájdeme ho v širokej škále produktov, kde zabraňuje tomu, aby výrobok zvlhol a stal sa nepoužiteľným. Považuje sa za bezpečnú látku, jeho použitie je možné aj v detských výživách.

Používa sa v kypriacich práškoch , sušených smotanách do kávy a podobných sypkých náhradách mlieka a smotany, ďalej ho nájdeme v kakau , strúhanom syre, sušenej zelenine, v sypkom korení, rôznych sypkých zmesiach. Tu všade absorbuje vodu a bráni zvlhnutiu výrobku . Ďalej ho môžeme nájsť v niektorých alkoholických nápojoch ako je pivo a víno. V chipsoch a keksoch funguje ako nosič arómy. Smie sa používať ako protihrudkujúca látka v suchých práškových výrobkoch (cukor, korenie, jedlá soľ, náhrady solí ),v tabletovaných potravinách, plátkovom syre,  tvrdých a tavených syroch . Môže byť použitý pre vegetariánov,  vegánov aj pre všetky náboženstvá .

Nežiaduce účinky – pre túto látku nebola stanovená hodnota ADI ( Acceptable Daily Intake = prijateľná denná dávka ), nakoľko pri tejto látke nie sú známe žiadne vedľajšie ani nepriaznivé účinky na ľudské zdravie .

E471 – Mono – a diglyceridy mastných kyselín

Skupina :  emulgátory, stabilizátory

Charakteristika: jedná sa o širšie spektrum zlúčenín, ktoré sa môžu vyskytovať vo forme vločiek, práškov či malých pevných perličiek. Pokiaľ ide o chuť, môžu ju mať olejovitú, tučnú alebo neutrálnu.

Možno ich získať z živočíšnych tukov i rastlinných olejov – teda napríklad z bravčovej masti a loja alebo z bavlníkového, sójového či slnečnicového oleja.

Použitie: ide o najčastejšie používané stabilizátory a emulgátory – nachádzajú sa v pekárskych výrobkoch, cukrovinkách, mrazených dezertoch, slanom pečive, margarínoch, hydrogenizovanom tuku, majonéze, sušenom mlieku, práškovej smotane, čokoláde, žuvačkách, masových nátierkach, instantných polievkach a vitamínových tablteách. Mono – a diglyceridy mastných kyselín sú súčasťou bežných tukov – triglyceridov a môžu vznikať samovoľne pri úprave potravín .

Nežiaduce účinky: nemajú žiadne zásadné negatívne účinky a možno ich považovať za prirodzenú súčasť potravy.  Iba pri nadmernom príjme nasýtených mastných kyselín môže dôjsť k zvýšeniu hladiny cholesterolu v krvi .