Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Eucalyptus Blue

Eukalyptus modrý
Názvy: Eucalyptus globulus bicostata, Eucalyptus Blue,
(Blahovičník kulatoplodý, Eukalyptus guľatoplodý)

Tento modrý eukalyptus sa pestuje a destiluje (parou z listov) na farme Young Living v Ekvádore, kde vyše 250 rokov krížili v Andách E. citridora a E. globulus, čoho výsledkom bol strom nazývaný „modrá živica“.

Eukalyptov je niekoľko druhov a všeobecne je eukalyptus ako taký veľmi dobre známy bylinkárom  vďaka svojim repelentným, antibakteriálnym a antivírusovým účinkom. Používa sa ako olej pri prechladnutiach, horúčkach a má silný účinok na dýchacie orgány.  Uvoľňuje tuhý hlien a podporuje jeho vylučovanie. Nerieši len symptómy ale je úžasný aj pri práci s príčinou zdravotných problémov.

Je to jeden z olejov, ktorý nám pomáha riešiť  hlboké emocionálne alebo duchovné záležitosti potreby byť chorý a pomáha hľadať vzorce myslenia, ktoré neustále vytvárajú chabé zdravie. Vieme, že myšlienky sú veľmi silné a ak máme v sebe presvedčenie, že som typ človeka, ktorý veľmi ľahko ochorie, alebo vždy keď príde dovolenka ochoriem, nemôžeme sa čudovať, že nás telo poslúchne. Potešujúce je, že všetkému dobrému sa dá naučiť ako aj všetkému nesprávnemu odnaučiť :-) . A to je už na osobné stretnutie.

Eukalyptus modrý má úžasne vyvážené zloženie a tým je najvhodnejší pre všetky typy dýchacích problémov, nakoľko nie sú známe žiadne alergické reakcie.

Podporuje dýchanie, zmierňuje bolesť svalov, uľavuje neuralgii, napomáha normálnemu dýchaniu, podporuje potenie, je protiplesňový, antibakteriálny, anitidiabetický a aj antivírusový.  Znižuje horúčku, odpudzuje hmyz,  zabraňuje infekciám ale zvyšuje aj koncentráciu a podporuje logické myslenie. Vďaka svojim antiseptickým vlastnostiam sa stal dôležitou látkou pri infekčných ochoreniach.

Aplikácia: Môžeme zmiešať jeden diel esenciálneho oleja  s jedným dielom  oleja V-6 alebo iného čistého rastlinného oleja a potom natrieť niekoľko kvapiek na potrebné miesta. Jeho ďalšie využitie je priame vdychovanie z dlaní alebo rozptyľovanie pomocou difuzéra alebo zvlhčovača. Nakoľko sú všetky oleje YL „živé“, nepoužívame ich v aromalampách, nezabíjame ich účinky :-) .

Zhrnutie: uľahčuje vykašliavanie, antiseptický, antibakteriálny, antiparazitárny, antimikrobiálny, antimykotický, antivírusový, antidiabetický, proti starnutiu, protireumatický, uvoľňujúci kŕče i bolesti svalov, znižujúci horúčku, neutralizujúci pachy, je protilátkou proti štípancom a žihadlám  tak prospieva aj pokožke, povzbudzujúci, harmonizujúci, podporuje koncentráciu a logické myslenie.

Upozornenie: Uchovávame mimo dosahu detí, to platí všeobecne pre všetky typy olejov. Pred použitím v tehotenstve, pri dojčení, pri mladších deťoch alebo iných zdravotných indikáciách sa poraďme s praktickým lekárom. Nepoužívame modrý eukalyptus ako doplnok stravy!

Recepty na zmesi: každý môže skúšať a miešať si zmes, ktorá  mu najviac vyhovuje. Ak chcete cielenú zmes na svoje vlastné problémy, príďte na čaj a tú správnu zmes si urobíme :-) .

Skladovanie: Uchovávajte dobre uzatvorené, ideálne v chlade a tme.