Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Moja cesta k olejom

Oleje a moja cesta k nim
Aromatické esenciálne oleje sú už vyše 20 rokov mojou láskou, srdcovkou i súčasťou. Ich čaru, vôni, sile či účinku som prepadla okamžite po prvom stretnutí a odvtedy sa stále o nich učím nové veci a hľadám čo najlepšiu kvalitu. Doteraz som používala k aromaterapii 100% esenciálne oleje, k masážam 100% bio oleje, najlepšie lisované za studena a posledné roky aj vlastnoručne vyrobené z dopestovaných bio rastliniek zbieraných v tom správnom okamžiku Luny… Mala som pocit, že používam to najlepšie z najlepšieho. A predsa…
Prišiel deň, kedy  sa mi zatajil dych, otvorili všetky zmysly  a ja som začula to, čo mi dovtedy chýbalo -  nežné chichotanie vo fľaštičke (vďaka Marek :-) ).  A tak som spoznala najfantastickejšie oleje sveta a najsuper firmu Young Living.
Ďakujem Životu, že mám možnosť, aby boli takéto mňamky súčasťou môjho života a že s nimi môžem pomáhať sebe, svojim blízkym i klientom :-) .
Príďte sa k nám s zoznámiť s olejmi, zistiť čo dokážu, ovoňať ich a pocítiť na sebe ich silu, nehu, zdravie.         Ste srdečne vítaní…  A viem, že budete očarení!

Používanie Esenciálnych  olejov poznáme stáročia  pre svoje báječné kozmetické i hojivé vlastnosti. Spoločnosť Young Living vždy bola medzi prvými, kto prinášali túto starobylú tradíciu moderným užívateľom a zoznamovali milióny ľudí s niečím, o čom nikdy ani nesnívali. Číre esenciálne oleje, extrahované predovšetkým pomocou šetrnej parnej destilácie, ale tiež lisovaním za studena, sú silnejšie a účinnejšie ako sušené bylinky a prinášajú rýchle a pôsobivé výsledky. Kedykoľvek držíme v ruke fľaštičku týchto silných esenciálnych olejov, držíme v ruke rýdzu esenciu rastlín, ktorú je možné rozprašovať, inhalovať, aplikovať lokálne alebo použiť pri masážach.
Tieto úžasné vzácne esenciálne oleje môžeme používať v každodennom živote či už pre zlepšenie pohody tela i ducha, pri starostlivosti o telo i pleť, pri duchovnom raste ale i očiste domova na rôznych úrovniach.

Zlepšenie fyzickej pohody
Nevhodná či nesprávna  výživa, nedostatok cvičenia, prílišná prepracovanosť a častokrát aj zahltenosť nepodstatným  a z toho všetkého vyplývajúci nadbytok toxínov ohrozujúcich ako naše fyzično tak i životné prostredie môžu rozhodiť rovnováhu nášho tela a oslabiť na energetickej úrovni.
Od čistenia a kontroly telesnej hmotnosti až po podporu každého systému tela, tu všade môžu doplnky s obsahom esenciálnych olejov zabezpečiť cielené riešenie nutné na obnovenie našej rovnováhy a na to, aby sme sa cítili dobre.
Preto prijmite pozvanie a  buďme každý deň vitálni vďaka strave na báze celistvých potravín, účinných antioxidantov a čistých esenciálnych olejov, ktoré môžeme nájsť v rôznych našich produktoch ako napr. výživný nápoj skombinovaný s olejmi NingXia Red™,  OmegaGize3™ na podporu normálnej funkcie mozgu, srdca, očí i kĺbov, Čaj Slique oolong so škoricou a kakaom, či super  antioxidant zmes Longevity.

Očista svojho domova či pracoviska
Vymeňme rôzne pochybné či odpudzujúce chemické čistiace prostriedky vo svojej domácnosti za naše univerzálne výrobky, pretože nie sú našou jedinou voľbou pri upratovaní. Budeme tak v pohode bez kompromisov pri leštení nábytku, čistení mastných škvŕn, zbavovaní sa baktérií alebo umývaní znečistených povrchov vďaka šetrnej, ale účinnej sile našej výrobkovej rady Thieves ™. Je to pohodlný spôsob, ako využiť čistiace schopnosti a príjemnú vôňu esenciálnych olejov.

Zjemnenie pleti
Zbavme svoju každodennú starostlivosť o pleť kontroverzných nezdravých prísad a znovu nájdime svoj prirodzený jas. Starodávne tajomstvo starostlivosti o pleť za pomoci esenciálnych olejov  môžu podporiť čistotu pleti, stlmiť známky starnutia i vyživovať zdravé vlasy. Vďaka používaniu iba prírodných prísad  toto moderné riešenie starostlivosti o pokožku a vlasy umožňuje užívať si úžasných výhod esenciálnych olejov každý deň :-) , napríklad pomocou regeneračného séra ART®, levanduľového či kopaivo-vanikového šampónu a kondicionéra, esenciálneho oleja Levanduľa i Kadidla, sprchových gélov a ďalších produktov.

Hlboké duchovné uvedomenie
Kadidlo a esenciálne oleje z rastlín hrali vždy významnú úlohu v náboženských a duchovných obradoch a pomáhali ich účastníkom odpútať sa od vecí všedných a spojiť sa s niečím vyšším, než sme my sami. Pre povzbudenie svojich duchovných praktík si môžeme zriediť a aplikovať meditatívne a posilňujúce esenciálne oleje priamo na zápästie, nohy alebo za uši alebo ho môžeme rozprašovať pre vytvorenie pohodovej atmosféry. Medzi obľúbené esenciálne oleje a zmesi pre duchovné sústredenie patria Sacred Frankincense, White Angelica ™ , Joy , 3 Wise Men či The Gift ™.

Čo sú vlastne esenciálne oleje?
Esenciálne oleje sú prírodné aromatické zlúčeniny, ktoré sa nachádzajú v kvetoch, semenách, kmeni, stonkách, koreňoch či iných častiach rastlín. Ich vôňa môže byť silná a krásna, ale aj tak silná, až je „náročná“ :-) . Ak ste niekedy nemohli prestať zabárať nos do čerstvej ruže, voňať plnú náruč levandule či čerstvo odrezanú mätu, zažili ste čaro aromatických vlastností esenciálnych olejov. Popri tom, že rastlinkám dodávajú ich rôzne a odlišné vône, esenciálne oleje poskytujú rastlinám ochranu pred škodcami a chorobami a hrajú úlohu aj pri opeľovaní rastlín.
Esenciálne oleje sú veľmi čisté, na dotyk skoro krehké a pokožka ich okamžite absorbuje. Čisté, neriedené esenciálne oleje sú priehľadné a ich farba je od krištáľovo čistej až po tmavomodrú.  Aj keď sú rozpustné v tukoch, neobsahujú tukové lipidy alebo kyseliny, ktoré sa nachádzajú v rastlinných a živočíšnych olejoch. Popri svojich vlastných výhodách pre rastliny a tom, že sú nádherne voňavé pre ľudí sa esenciálne oleje používali v celej histórii v mnohých kultúrach kvôli svojim medicínskym a terapeutickým výhodám.

Spoločnosť Young Living je priekopníkom a svetová jednotka v príprave a využití 100% čistých organických esenciálnych olejov najvyššej terapeutickej triedy A. Dr. Gary Young, zakladateľ Young Living, študoval na univerzitách vo Francúzsku, Egypte a Stredomorí stredoveké i staroveké spôsoby výroby a využitia esenciálnych olejov pre účely liečby. Pestovaním bylín na vlastných farmách a dôslednou výrobou podľa pôvodných receptúr a postupov sa Dr. Youngovi podarilo dosiahnuť kvality a účinnosti esenciálnych olejov, ktorá bola v posledných storočiach zabudnutá.
Esenciálne oleje terapeutickej kvality sa od komerčných esenciálnych olejov líšia prísnymi požiadavkami na kvalitu a štandard pestovania rastlín, priebehu zberu, procesu destilácie a laboratórnych testov. I keď existujú konkurenčné esenciálne oleje, ktoré spĺňajú predpisy kvality AFNOR a ISO, nemusia dosahovať striktné požiadavky na „terapeutickú akosť“ Young Living® a nemali by byť nikdy považované za rovnakú triedu. Aj keď Young Living spĺňa všetky oficiálne požadované predpisy, dodržuje aj  omnoho prísnejšie interné štandardy kvality a tak vyrába špičkové živé esenciálne oleje „terapeutickej akosti“. Sú to tak najbezpečnejšie, najčistejšie a zdraviu najprospešnejšie esenciálne oleje, ktoré dnes existujú. Sú jemne a zručne vydestilované z rastlín, ktoré skúsení pestovatelia z celého sveta trpezlivo zožali v tom najsprávnejšom momente tak, aby mali ideálne zloženie a účinnosť extraktu. Sú účinné, bezpečné a bez vedľajších účinkov za využitia prírodných aromatických zložiek z rastlín pomocou parnej destilácie alebo lisovaním za studena

Použitie  esenciálnych olejov – je možné tromi spôsobmi –  aromaticky,  masážne i vnútorne (pozor, len oleje čistej terapeutickej triedy!).

Aromaterapia
V aromaterapii využívame aromatické,  éterické  esenciálne oleje, ktoré  je možné inhalovať rôznymi spôsobmi, napr. rozotretím kvapky oleja v dlaniach a vdychovaním esencií z priložených  rúk k nosu,  alebo rozptýlením  kvapky najlepšie v studeným odparovaním v difuzéri alebo aj odparovači na radiátore, Takto nám oleje veľmi jemnou formou čistia prostredie, kde vo vzduchu ničia patogény  pričom nám dokážu príjemne  ovplyvňovať náladu, vytvárať harmonické prostredie, otvárať dýchacie cesty  i čistiť.

Masáže
Oleje môžeme aplikovať priamo na kožu pre lokálne i systémové účinky, osobne s nimi mám vynikajúce skúsenosti :-) . Ak však nevieme, ako sa daný olej správa, je vhodné mať pri sebe čistý rastlinný olej (napr. kokosový, olivový, mandľový či iný), v ktorom zriedime esenciálny.  V prípade precitlivelosti, ak esenciálny olej podráždi pokožku, rastlinný olej ho rozriedi a zmierni podráždenie. Esenciálny olej nikdy neumývajte vodou ale iným rastlinným olejom.

Vnútorne
Young Living vzácne esenciálne oleje terapeutickej triedy je možné použiť aj vnútorne a to tie jemnejšie a „chutnejšie“ priamo nakvapkaním pod jazyk, v pohári vody alebo džúsu, či  na lyžičke s medom, tie ostrejšie a náročnejšie je vhodnejšie v čistej prázdnej kapsulke s čistým rastlinným olejom. Nebojte sa o ich užívaní poradiť s vyškolenými odborníkmi či nezávislými distribútormi :-) .

Olej  kontra vírus
Antibiotiká do bunkovej membrány nemôžu preniknúť, avšak živé esenciálne oleje áno a tak môžu zlikvidovať  baktérie aj vírusy :-) . Oproti klasickým liekom sú neškodné, rýchle,  lacnejšie, účinnejšie a hlavne bezpečné, najmä pre naše krehké deti.