Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Orange

Pomaranč
Názov: Citrus sinensis, Citrónovník pomarančový,  Pomarančovník čínsky

Oleje rôznych druhov pomarančov sa používajú najmä na doplnenie zmesí prevažne tých, ktoré majú slúžiť k upokojeniu a uvoľneniu kolísavých nálad najmä budúcich mamičiek a aj detí. Ako nervové tonikum pôsobí pomarančový olej optimisticky a prináša pocit šťastia.  Orange posilňuje ducha,  osviežuje, teší srdce, pôsobí relaxačne a harmonizačne. Podporuje pamäť a má pozitívny vplyv na pocity smútku a sklamania. Svojhlavé a egocentrické osôbky môže upokojovať a otvára ich pre ostatných. V telesnej rovine uvoľňuje kŕče a pomáha uvoľniť zanesené miesta.

Účinky na telo: relaxant, obehový stimulant, protinádorvý, protizrážanlivý, povznášajúci, antidepresívny, proti nervozite, obavám, stresu, zápche, nadúvaniu, kŕčom v bruchu, vysokému krvnému tlaku, plesniam, obavám, smútku, je dezinfekčný,  prečisťujúci,  mierni nadúvanie, podporuje chuť do jedla a trávenie, znižuje krvný tlak a horúčku, posilňuje srdce a žalúdok, vypína pokožku, podporuje tok lymfy.

Aplikácia: Môžeme zmiešať jeden diel esenciálneho oleja  s jedným dielom  oleja V-6 alebo iného čistého rastlinného oleja a potom natrieť niekoľko kvapiek na potrebné miesta. Jeho ďalšie využitie je priame vdychovanie z dlaní alebo rozptyľovanie pomocou difuzéra alebo zvlhčovača. Nakoľko sú všetky oleje YL „živé“, nepoužívame ich v aromalampách, nezabíjame ich účinky :-) .

Zhrnutie: arterioskleróza, vysoký tlak, nespavosť, strach, depresia, nespavosť, nervozita, tvrdohlavosť, smútok, zadržovanie tekutín, nádorové ochorenia, mastná a matná pleť, vrásky, horúčka, tučnota, zápcha,  poruchy trávenia, celulitída,  prečistenie pokožky, harmonizácia. 

Upozornenie: Uchovávame mimo dosahu detí, to platí všeobecne pre všetky typy olejov. Pred použitím v tehotenstve, pri dojčení, pri mladších deťoch alebo iných zdravotných indikáciách sa poraďme s praktickým lekárom. Orange je vhodné zriediť  V-6 alebo iným vhodným rastlinným olejom, najmä pred použitím v citlivých oblastiach, ako je napr. tvár, krk a pod. Orange a ostatné citrusové oleje neaplikujte na pokožku, ktorá bude v najbližších 24 až 48 hodinách vystavená priamemu slnečnému alebo ultrafialovému žiareniu.

Recepty na zmesi: každý môže skúšať a miešať si zmes, ktorá  mu najviac vyhovuje. Ak chcete cielenú zmes na svoje vlastné problémy, príďte na čaj a tú správnu zmes si urobíme :-) .

Skladovanie: Uchovávajte dobre uzatvorené, ideálne v chlade a tme.