Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Zdravie

Medica mente, non medicamente.
Lieč s rozumom, nie liekmi.
(Hippokrates)

V deň, keď mal môj trojmesačný syn prvý zápal pľúc,  skončili sme v nemocnici a nasadili mu antibiotiká, vtedy som si povedala, že sa budem snažiť, aby to boli jeho prvé a posledné lieky. Od toho dňa ubehlo už 21 rokov, pribudli k nemu dve sestry a obrovské poznanie, že keď človek chce, tak sa naozaj dá všetko :-) . Antibiotiká sa nám síce úplne nevyhli,  ale môžem ich spočítať snáď na jednej ruke .  A tak som sa dostala na cestu hľadania a objavovania všetkého vynikajúceho, úžasného, prírodného a zdravého pre život. Do cesty mi prichádzali a dodnes mám to šťastie, že prichádzajú, úžasní ľudia, učitelia, priatelia,  ktorí mi dali neskutočne veľa.  Keďže som sa celých 21 rokov venovala hľadaniu i učeniu alternatívnych metód pre zdravý život, pre niekoľkými rokmi som zmenila definitívne profesiu a svoj koníček som povýšila na svoju prácu. Rady by som odovzdala ľuďom to, čo som sa za tie roky naučila.

Moja priateľka Jarka je podobne zmýšľajúca a hľadajúca ako ja a vedela o niečom úžasnom a zdravom… Priznám sa,  nie a nie ma presvedčiť, tvrdošijne som odmietala akékoľvek možné stretnutia v jednej firme.  Napriek tomu, že sa roky zaoberám aj hľadaním prírodných doplnkov v oblasti zdravého životného štýlu, stravy či výživových prípravkov, ktoré  dokážu posilniť prirodzené samoliečebné schopnosti nášho organizmu, mala to so mnou ťažké…  Ale ďakujem jej za vytrvalosť, že to so mnou nevzdala. Vedela, že raz nastane ten deň, kedy pochopím. Ostatne ako my všetci. Najťažšie je, myslím, zvládnuť situáciu, keď máte strach, starosti či obavy o blízkeho človeka a on vás nepočúva, zaryto si trvá na svojom a nie je ochotný ani pripustiť inú myšlienku, ani jej dať šancu a vy viete, že mu môžete pomôcť.                                             Každý máme však svoj čas… na všetko.

Poradenstvo v oblasti zdravia a zdravšieho životného štýlu je však náročnejšie, ako som si kedy myslela. Nielen, že je to neustále štúdium a vzdelávanie sa, ale my ľudia sme zvláštne, aj keď nádherné bytosti. Keď nám je dobre, o prevencii nechceme ani počuť a keď nám je zle, utekáme rýchlo kúpiť nejakú tabletku… Pretože nechceme vnímať signály tela, že sa niečo deje, že niečo nerobíme celkom v súlade a aj keď  dostaneme pomocnú ruku, zrazu zistíme, že treba pre seba aj niečo urobiť… a to sa nám častokrát nepozdáva. Nechce sa nám zmeniť ani zaužívaný spôsob života…  Alebo keď nie som zdravá najlepšie hneď či najneskôr druhý deň, tak to nefunguje. Nič to, že som si zbierala chorobu niekoľko – aj desiatok rokov. Chceme zázraky na počkanie a nemožné do troch dní… :-) . Ale nie vždy je to tak. Pomaly sa meníme a začíname si stále viac uvedomovať našu cenu, zdravie a aký máme príbytok pre našu dušu. Že aj telo a aj duša potrebujú svoje.

Na našom trhu je už more dostupných zázračných a určite 100% účinných prípravkov, z ktorých budeme zaručene zdraví, mladí, žiadaní, krásni… Má to jeden háčik. Treba si vedieť naozaj veľmi dobre vybrať…  A nenechať sa obabrať.  Som typ človeka, čo všetko najskôr na sebe otestuje a až potom to viem odporučiť.  Preto to, čo odporúčam, odporúčam zo srdca, z presvedčenia a skúseností. Keď som sa prvýkrát stretla s informáciou, že je na trhu veľmi účinná prírodná látka zakomponovaná v káve, čaji, čokoláde či cukríkoch, bola som nadšená jednoduchosťou a genialitou tejto myšlienky. Pitie kávy a čaju je pre väčšinu z nás príjemný každodenný rituál, na ktorý sa tešíme a samozrejme ho nezabúdame absolvovať.  Stačí, aby sme aspoň vymenili štandardný čaj alebo kávu, čo pijeme, za tú svoju :-) . A už po krátkom čase zistíme pozitívne zmeny napríklad zázračnej byliny reishi, ktorá bola do nedávna výsadou len cisára a dnes ju nielen v Číne a Japonsku považujú za kráľovnú všetkých bylín a oficiálne doporučujú ako liek. Keď opomeniem klasické výživové doplnky, z ktorými pracujem aj ja a sú úžasné, tak jednoducho len pitím zdravej kávy a čaju, môžeme pre seba urobiť obrovský krok ku zdraviu a k prevencii. Tí, ktorí zostaneme zdravým nápojom verní a budeme ich pravidelne piť, pocítime na sebe radikálne zmeny a zásadné ozdravenie organizmu. Navyše ma nesmierne  teší aj fakt,  že cena takýchto, blahodarne pôsobiacich nápojov, ktoré mám tú česť konzumovať a pracovať s nimi, je prijateľná a dostupná naozaj pre väčšinu z nás.

Som tu pre Vás. So svojimi skúsenosťami či už v oblasti prevencie, ozdravovania prírodnými prostriedkami, výživovými doplnkami, zdravotnými čo kozmetickými ošetreniami či v oblasti poradenstva. Teším sa na vás, stretnutie s vami a tvorivú spoluprácu.
Pokoj, harmóniu, radosť, vône, relax, oddych a všetko, či si vaše srdce a duša želajú…
S láskou a pohladením vaša Mia