Relaxia Mia - Masáže a Kozmetika

Intímna ženskosť

Milé priateľky, dievčatá, ženy ale i muži…

Dovoľte mi napísať vám o téme každej z Vás veľmi blízkej – o našom ženskom zdraví.  Tí, čo ma poznáte viete, že už roky hľadám pre mojich priateľov, klientky a klientov, moje deti, kamarátky mojich detí  ale i seba zaujímavé produkty na podporu zdravia či už napr.  výživové  doplnky pre celkové zdravie, imunitu, zdravé schudnutie (nie neustále chudnutie :-) ), zharmonizovanie organizmu,  alebo kozmeceutické  prípravky, avšak nielen pre krásu a pohodu ale také, čo zdravie podporia a nie mu uškodia.

A preto mi nedá, aby som Vás neoslovila unikátnymi výrobkami firmy tianDe, ktorej široký sortiment stojí na prírodných zložkách a úžasných bylinách, je spracovávaný podľa ISO 9001-2000 aj v súlade s lunárnym kalendárom.
Keby sme nič nepoužívali, jedno musíme a to sú vložky na „naše dni“ (konečne sú tu! :-) ).  V katalógu si o nich môžete prečítať na stranách 90 až 92, alebo si ich príďte pozrieť priamo do Relaxie.

Ale píšem o nich preto, že:

- sú na báze extraktov z liečivých bylín a esenciálnych olejov
- obsahujú patentované fytokompozície vytvorené vďaka vzácnym znalostiam čínskej  reflexoterapie
- normalizujú kyslo-zásaditú rovnováhu
- oslabujú životaschopnosť choroboplodných zárodkov
- zmenšujú bolestivosť
- zmierňujú klimakterické prejavy
- zlepšujú kvalitu intímneho života
- nedráždia pokožku
- majú vysokú ochranu pred mikroorganizmami
- odstraňujú zápaly a nepríjemné zápachy
- neobsahujú chemické ingrediencie
- sú vhodné k liečeniu i prevencii gynekologických problémov
- pomáhajú pri liečbe inkontinencie moču…

Dovoľte mi niekoľko úryvkov lekárov, gynekológov…

Potrebujeme  sa cítiť bezpečne, hygienicky a zdravo? Čo je pre nás rozhodujúcim kritériom? Savosť, priľnavosť k spodnej bielizni, “neviditeľnosť”, materiál, hrúbka, krídelká, jednoduchá manipulácia, cena?

Na výrobu vložiek a tampónov sa používa papier, chlórom bielená alebo nebielená buničina, bavlna, ale aj umelé hmoty a chemické látky v podobe parfumov, gélov a bielidiel, kde mnohé z nich vyvolávajú na sliznici podráždenia, alergie, podporujú vznik plesní.

Až štvrtina žien sa sťažuje na problémy „tam dole“ a viac ako 75 % sa s nimi už aspoň raz stretlo. Život nám komplikujú najmä výtoky, svrbenie, pálenie, bolesť či nepríjemný zápach. S kvasinkovými infekciami sa gynekológovia stretávajú ako na bežiacom páse a dokonca ich zaradili medzi civilizačné ochorenia. Príčinou nepohody býva zlyhávanie obranných mechanizmov pošvy. Prirodzene kyslé prostredie osídlené prospešnými mikroorganizmami vrátane laktobacilov môže byť veľmi ľahko narušené, a to útokom patogénnych baktérií, kúpaním v jazere, bazéne či termálnom prameni, pohlavným stykom, hormonálnymi výkyvmi počas menštruácie a tehotenstva, užívaním antikoncepcie alebo antibiotikami.

Okrem mnohých či už spomínaných alebo iných dôvodov, prečo je používanie tampónov a vložiek (ale aj jednorázových plienok u detí!) zdraviu nebezpečné, hlavnými sú:
1) syntetický materiál je natoľko vstrebávajúcim telesné tekutiny, že vytvára výborné podmienky pre takzvaný Syndróm toxického šoku (TSS – Toxic Shock Syndrome), čo je nebezpečné hlavne pre mladé dievčatá, u ktorých sa nestihli vytvoriť potrebné obranné protilátky voči tomuto syndrómu,
2) z chlóru, ktorý sa používa na bielenie tampónov, vložiek (plienok atď.), sa uvoľňuje dioxín, známa karcinogénna látka, priamo do prostredia pošvy a maternice. Nehovoriac o tom, že pozostatky chlóru pôsobia rovnako dráždivo a vysušujú.

Syntetické tampóny nasávajú omnoho väčšie množstvo vody zo sliznice, zanechávajúc na sliznici zvyšky koncentrovaných bielkovín, ktoré sú využívané stafilokokovými baktériami na výrobu toxínov, čo býva dôvod častých výtokov. Je logické a nie ťažké pochopiť, že tampóny majú vysokú vstrebateľnosť. Nasávajú nielen krv, ale aj dôležitú sliznicovú sekréciu, čím sliznica ostáva vysušená a dochádza k tvoreniu malých vredov. Bezpochyby najviac trpí krčok maternice.
Potom sa čudujeme, že žena, či dievča trpí neustálymi zápalmi pošvy, výtokmi, kandidózou, HPV, prekanceróznymi (abnormálny rast buniek na krčku maternice) či rakovinovými ochoreniami a inými problémami týkajúcimi sa ženského ústrojenstva.
Spomínaný syndróm však nie je jediným problémom. Málokto má poňatia, čo všetko tampóny a hygienické vložky obsahujú, keďže výrobcovia nie sú povinní tieto informácie uvádzať a z logických dôvodov ani neuvádzajú.

Najznámejšou nebezpečnou látkou v tampónoch je dioxín, ktorý je vedľajším produktom, vznikajúcim  pri bielení tampónov a vložiek chlórom, ktorým bielia takmer všetky masoví výrobcovia. Opakované vystavovanie sa dioxínu podstatne zvyšuje riziko rakoviny a vedie aj k mnohým nerakovinovým ochoreniam, vrátane hormonálnej nerovnováhy, supresie imunitných buniek, vývojových porúch, poškodenia reproduktívnych orgánov vo všeobecnosti (neplodnosť), spontánnych potratov, poškodenia plodu a pod. Dioxín má schopnosť zhromažďovať sa v tele ženy, a to najmä v tukoch a materskom mlieku. Neexistuje žiadna logická potreba bielenia hygienických produktov. Existujú len dôvody komerčné, estetické a reklamné, za čo ženy (vrátane vyvíjajúcich sa plodov a kojencov) platia svojím zdravím.

Iné problémy vložiek a tampónov

- vstrebávanie vody a dôležitej sekrécie zo sliznice pošvy spôsobujúce suchosť sliznice
- narušená pH rovnováha
- mikrobakteriálna nerovnováha
- pozostatky pesticídov v nebio bavlne
Okrem týchto dôležitých vplyvov na sliznicu pošvy ďalším významným faktom je dráždivý vplyv ostrých syntetických vlákien uvoľňujúcich sa z tampónov a vložiek, ktoré sa zachytávajú na stenách sliznice, vyvolávajú neustále dráždenie, zápaly, odlupovanie pošvovej sliznice a ešte viac podporujú vznik syndrómu toxického šoku.                    Syntetické tampóny a hygienické vložky negatívne vplývajú na zdravie ženských orgánov, ako aj na celkové zdravie ženy, ba dokonca aj na zdravie a vývoj plodu a neskôr na kojené bábätko. Okrem zvýšeného rizika rakovín krčku maternice, samotnej maternice a vaječníkov, k ďalším častým problémom patria HPV, pomočovanie a únik stolice (hlavne z dôvodu toxického zaťaženia močového a zvieracieho svalstva), bolestivý pohlavný styk (hlavne z dôvodu dehydrovania a častých zápalov sliznice pošvy), hormonálna nerovnováha, neplodnosť, poruchy imunity, PMS, infekcie močových ciest a iné zdravotné problémy. Problémom výrazne priťažuje aj používanie hormonálnej antikoncepcie.

Vložky verzus tampóny

Pri menštruácii ide o také „prirodzené púšťanie žilou“, a pre ženu to nemá znamenať len nejaké obvyklé starosti. Organizmus sa v tejto fáze  významne čistí, zbavuje toxínov, nervového napätia, atď.
Účelom preto nemá byť tento jav zastaviť, upchať alebo prerušiť, ale naopak nechať prírodu vykonať svoje, a pritom tento stav zmeniť v niečo pozitívnejšie (napr. využiť liečivé účinky jedinečnej fytomembrány) s tým, aby sa aj negatívne pocity a prejavy mohli reálne vnímať ako pozitívne i príjemné.
Navyše, siahnime si na srdce, ktorá z nás si tampóny mení po dvoch hodinách tj. v období než dôjde k rastu mikroorganizmov, ktoré spôsobujú nepríjemné pocity alebo dokonca vážne ochorenia??
Záleží na každej žene, ako si spríjemní “svoje dni”. Niektoré ženy si dajú trikrát denne sprchu, niektoré si vezmú tampón a na mnoho hodín na svoj stav zabudnú.
Iné ženy tých niekoľko dní jednoducho pretrpia a preklínajú osud, prečo TO nemajú aj chlapi?
S vložkami Nefritová sviežosť či Energia bylín sa pri pravidelnom používaní môžete zbaviť ako predmenštruačných ťažkostí, tak aj postmenštruačných ako sú pocity svrbenia, suchosti či diskomfortu.

Viem podľa seba, že každej nám záleží najmä na deťoch. Preto nebuďme ľahostajné, čo naše poklady, a aj nás samotné,  môže a nemusí zbytočne ohrozovať…